Šeimos namų vakaro pamoka

Mokomės mokytis

Idėjos pamokai | Mažesniems vaikams | Vyresniems vaikams


Daina: „Ieškosiu aš Viešpaties kuo anksčiau“ (Vaikiškų dainelių knyga, p. 67: muzikažodžiai)

Veikla


„Kokį sąmonės lygį pasieksime šiame gyvenime, tokį turėsime prisikėlimo metu“

Doktrinos ir Sandorų 130:18
Mokymasis

Šeimos narių paklauskite:

  • Ar esate laimėję kokį nors prizą arba gavę kokį nors apdovanojimą?

Galite paprašyti juos parodyti savo apdovanojimus, sertifikatus ir kita. Paklauskite:

  • Ar galėsite žemiškuosius apdovanojimus pasiimti į dangų? Ar jų jums reikės amžinybėje?

Savo šeimos nariams pasakykite, kad kažką, kaip apdovanojimą, galima pasiimti į amžinybę. Netgi jei čia, žemėje, jie nelaimėjo jokio prizo, jie turi galimybę gauti patį didžiausią apdovanojimą. Paprašykite šeimos narių atspėti, kas tai. Pasakykite, kad turite omenyje žinias.

Žinios nelaimimos varžybose arba pirmam pasiekus finišą. Iš tiesų, mokymasis niekada nesibaigia. Jei esate atkaklūs, žinių siekis atneša begalinius žemiškus ir dvasinius apdovanojimus.

Perskaitykite ir aptarkite Doktrinos ir Sandorų 130:18–19. Galite nupiešti nugalėtojų pakylą ir įsivaizduoti, kaip dėl gyvenimo metu įgytų žinių žmonės prieš kitus turės „pranašumo ateinančiame pasaulyje“.

Paklauskite:

  • Ar čia žemėje dėl išsilavinimo galime gauti kokių nors palaiminimų? (Aptarkite, kaip išsilavinimas leidžia mums gauti norimą darbą ir uždirbti pinigų pragyvenimui.)
  • Kaip įgyti išsilavinimą?

Perskaitykite toliau pateiktas vyresniojo Deivido A. Bednario mintis. Šeimos narių paprašykite klausytis įdėmiai, kaip vyresnysis Bednaris paaiškina, kas yra sąmonė ir kas yra išsilavinimas:

„Kai buvau jaunesnis, maniau, kad išsilavinimas reiškia mokyklos lankymą, testus ir gerus pažymius. Užaugęs pradėjau pastebėti, kuo skiriasi gerų pažymių gavimas mokykloje nuo išsilavinimo. Žmogus gali gauti gerus pažymius už testus ir vis dar būti neišsilavinęs. Tikrasis išsilavinimas – kai išmokstama mokytis. Kai įsisavinau tą pamoką, mokytis pasidarė smagu. Vienas iš pagrindinių mirtingojo gyvenimo tikslų yra mokytis – įgyti žinių ir sąmonės. Doktrinos ir Sandorų 93:36 tvirtina, kad „Dievo šlovė yra sąmonė.“ Galite manyti, kad sąmonė (arba intelektas) – tai sugebėjimai atlikti akademinius darbus, bet sąmonė – tai gautų žinių taikymas teisingiems tikslams“ (“The Glory of God Is Intelligence”, David A. Bednar, Friend, October 2007).

Paprašykite šeimos narių papasakoti, ką iš šių žodžių jie sužinojo apie išsilavinimą ir sąmonę.

Šeimos nariams papasakokite, kad dabar pasipraktikuosite „mokytis mokymosi“. Ir jūs pasistengsite, kad mokytis būtų smagu.

Kambarį arba visą butą padalinkite į atskiras dalis. Lape pačių nubraižytame patalpų plane nubrėžkite skiriamąsias linijas arba nupasakokite, kur jos yra. Tas dalis sunumeruokite. Numerius surašykite ant lapelių ir sudėkite į kepurę arba dėžutę. Leiskite visiems šeimos nariams ištraukti po numeriuką. Surenkite varžybas, kas jam skirtoje patalpų dalyje per penkias minutes ras kuo daugiau galimybių mokytis. Pavyzdžiui, kas nors gali surasti knygą ir iš jos ko nors išmokti arba paimti muzikos instrumentą ir pamėginti juo groti, arba kas nors galėtų paimti kreidutes ir pabandyti piešti ir t.t. Šeimos nariams priminkite, kad pagrindinis tikslas yra mokytis mokymosi. Paprašykite šeimos narių papasakoti, ką surado ir ko išmoko.

Papildomas patarimas

Ant popierėlių užrašykite toliau pateiktus pasiūlymus, kaip mokymąsi padaryti smagų. Pakvieskite šeimos narius paeiliui juos traukti ir perskaityti garsiai. Aptarkite kiekvieną pasiūlymą. Tegu kiekvienas šeimos narys pasirenka po vieną dalyką, kurį darys kitą savaitę, stengdamasis išmokti kažką naujo ir po to apie tai papasakos šeimai.

  • Skaitykite gerus laikraščius ir žurnalus.
  • Skaitykite geras knygas. Dažnai lankykitės bibliotekoje.
  • Visą dieną stebėkite, kaip dirba jūsų mama arba tėtis (arba kiti žmonės).
  • Kartu su šeima aplankykite istorines vietas.
  • Jei galite, pasitelkite kompiuterį. Internete yra neįtikėtina gausybė informacijos. Nepamirškite būti atsargūs – naudokitės juo saikingai ir apgalvotai.
  • Studijuokite Raštus, konferencijų kalbas, Bažnyčios žurnalus ir kitą literatūrą apie Evangeliją.
  • Eikite į Bažnyčią, bet ne vien tik kad apsilankytumėte. Klausykitės ir taikykite tai, ką išgirdote.
  • Laikykitės Išminties Žodžio. Viešpats sakė, kad tie, kurie laikosi jo įsakymų, „ras didžius pažinimo lobius, būtent paslėptus lobius“ (DS 89:19)
  • Paieškokite Raštų eilučių apie pažinimą, supratimą ir išsilavinimą.
  • Melskite galimybių ir pagalbos, ypač jei jums sunku įsisavinti sunkią temą.

Vaišės: Abrikosų batonėliai su anakardžiais 

  • 140 g anakardžių,
  • 110 g migdolų,
  • 280 g džiovintų abrikosų,
  • 1 šaukštelis vanilės,
  • šiek tiek vandens,
  • susmulkintas nesaldintas kokosas (nebūtina).

Abrikosus kelias valandas mirkykite karštame vandenyje. Įkaitinkite orkaitę iki 165°C temperatūros. Anakardžius ir migdolus kartu sumalkite smulkintuvu. Nusausinkite abrikosus ir kartu su vanile sudėkite į smulkintuvą. Smulkinkite dažnai sustodami ir nugrandydami masę nuo sienelių. Jei masė per tiršta, maišydami pridėkite 1–2 šaukštus vandens. Vaisių ir riešutų masę išpilkite ant kepamojo popieriaus. Jei naudojate kokosus, iš pradžių popierių pabarstykite jais. Iš masės formuokite kamuolį. Jei naudojate kokosus, išvoliokite kamuolį juose.

Uždenkite kitu popieriaus lapu ir kočėlu suplokite tešlą iki 1 ar 1,5 cm storio. Jei norite, paberkite daugiau kokosų. Tešlą su kepamuoju popieriumi perkelkite ant kepimo skardos ir kepkite 25 minutes. Leiskite atvėsti ir supjaustykite batonėliais.

Vaišės